Nieuwsbrief Januari 2020

AGENDA
18 januari - zaterdag 10:00 tot 12:00 - Partnerles zwangerschapsyoga.
28 & 29 maart - Yogaweekend
21 maart - zaterdag 10:00 tot 12:00 - Partnerles zwangerschapsyoga.
27 april t/m 1 mei - meivakantie, geen lessen.

zen-yoga-filosofie

ADEM
In januari, februari en maart besteden we aandacht aan ademhaling. Als onderdeel van yoga wordt ademhaling ook "pranayama" genoemd. Dat betekent letterlijk energie-uitwisseling.
De adem heeft een relatie met je gevoel van vrijheid. Spanningen in de ademhaling zijn het gevolg van nervositeit, zorgen of stress. Zolang je deze spanningen niet loslaat uit de ademhaling, kun je ook moeilijk bij het gevoel van rust en vrijheid komen.
We oefenen in drie stappen:
Stap 1 - Observatie (januari)
Vertrouwd raken met de ademhaling.
We luisteren en kijken naar de ademhaling in verschillende houdingen.
Een paar keer rustig verder uitademen, om het middenrif losser te maken.
Bekend worden met tempo, kracht, luchtstroom, spieren en bewegingen.
Stap 2 - Adem beïnvloeden (februari)
Stap 3 - Adem trainen (maart)

Tijdens de asana's (houdingen) letten we vaker op de ademhaling, en met name op het loslaten van verhoogde ademspanning of niet vastzetten van de adem. Aan het einde van de les zullen we in januari liggend specifieke aandachts/ademhalingsoefeningen doen om te leren voelen hoe zacht een ontspannen ademhaling is. In de derde week beginnen we ook met observeren van rustig diep in- en uitademen in de zithouding.
De ademhalingsoefeningen van stap 1 zijn een goede voorbereiding voor meditatie.

blije-yoga

PLAATS VOOR PROEFLESSEN
We hebben weer een overzicht gemaakt met alle groepsindelingen. Zo kunnen we goed zien welke lessen een kleine bezetting hebben. Er is ruimte voor proeflessen op de volgende tijden:
Maandag 20:15
Dinsdag 18:30 en 20:15
Woensdag 9:00, 10:30 en 18:30
Donderdag 9:00, 18:30 en 20:15
Vrijdag 16:00

david-meijer-muur

YOGAWEEKEND MAART
Heb je zin in een heel weekend met yoga oefeningen? Wij bieden in De Lijfschool op 28 en 29 maart een fantastisch weekend vol yoga oefeningen aan voor onze leden en ex-leden. Kijk voor meer informatie op onze website.